Уважаемые коллеги!

Организаторы выставочного проекта  «ИГОРЬ СИКОРСКИЙ. ПОЛЕТ ДЛИНОЮ В ЖИЗНЬ» приглашают стендовых моделистов продемонстрировать свои модели авиации, прототипы которых сконстриуровал выдающийся инженер-конструктор, киевлянин Игорь Сикорский. Для этого созданы все условия, в том числе и грамотное хранение моделей на выставке. Организаторы будут Вам очень благодарны в поддержке этого нужного для всех нас мероприятия. По всем вопросам обращайтесь к Оксане по следующему номеру:050 334 45 04.

Официальный пресс-релиз:

Департамент культури Київської міської державної адміністрації
Музей історії міста Києва
Музей української діаспори
Міжнародний благодійний фонд світових українців «Діаспора»

ПРЕС-РЕЛІЗ
ВИСТАВКОВОГО ПРОЕКТУ  «ІГОР СІКОРСЬКИЙ. ПОЛІТ ДОВЖИНОЮ В ЖИТТЯ»

12 травня 2016 року о 18:00 в Музеї української діаспори (Московська, 40-б) відбудеться відкриття  історико-меморіального виставкового проекту  «Ігор Сікорський. Політ довжиною в життя», присвяченого всесвітньо відомому  українському та американському авіаконструктору.

Вперше в Україні, на батьківщині славетного конструктора, буде відкрита експозиція, яка масштабно й  широко представить життя та професійні досягнення Сікорського київського та американського періодів. В проекті вперше будуть представлені унікальні експонати та документи, передані Музею української діаспори Igor I. Sikorsky Histоrical Archive та віднайдені в київських архівах. Спеціально для проекту створені та надані найкращими українськими авіамоделістами масштабні моделі літальних апаратів Сікорського. В експозиції будуть відтворені куточки  київського помешкання та майстерні геніального киянина, а також фрагмент його американського кабінету.
Перша зала експозиції представляє київський період життя та діяльності Ігоря Сікорського. Тут  буде відтворено куточок київської квартири Сікорських початку ХХ століття, демонструватимуться унікальні сімейні фотографії, книги з бібліотеки Сікорських, нещодавно знайдені архівні документами та плакати на авіаційну тематику того часу.
Центральна зала експозиції присвячена основним здобуткам геніального авіаконструктора. Тут глядачі зможуть побачити реконструкцію куточка  київської майстерні геніального конструктора та масштабну модель першого літака БІС-2 авторства Сікорського, який злетів у київське небо. Найкращі українські авіамоделісти представлять в цій залі стендові моделі найвідоміших літальних апаратів Сікорського, зокрема, знаменитого «Іллі Муромця». Тут демонструватимуться рідкісні світлини, плакати та біографічний фільм, в якому звучить голос геніального конструктора.
Третя зала розкриває життя Сікорського в США. Тут експонуватимуться унікальні світлини, зроблені в родинному колі та під час подорожей Ігоря Сікорського. Також демонструватимуться рекламні постери та матеріали, що розкривають діяльність його компанії, а також відтворене робоче місце Ігоря Сікорського. В залі будуть представлені і сучасні винаходи послідовників Сікорського, а саме роботи-переможці всеукраїнського конкурсу «Sikorsky Chаllenge».
«Це грандіозний проект, яким ми  віддаємо шану нашому славетному співвітчизнику. Сікорський втілив найсміливіші мрії, які він виношував  хлопчиком на українській землі. Його «політ довжиною в життя» змінив хід всесвітньої історії. І ми горді, що його славетний шлях  розпочався в Києві.» - говорить директор «Музею української діаспори» Оксана Підсуха.

Проект здійснений завдяки підтримці та за участі ВАТ «Аеропракт»,  ГО “АОПА України”, Kyiv Scale Models Fest.

Відкриття виставки «Політ довжиною в життя» відбудеться 12 травня 2016 року  в Музеї української діаспори за адресою: Київ, вул. Московська, 40-б. Вхід за запрошеннями.
Виставка триватиме з 13 травня по 30 жовтня 2016 р.  Вартість квитка – 20 грн. (пільговий – 10 грн).
Контактна інформація:
тел. для довідок: 044 280 6418;
тел. для акредитації преси: 095 903 6286 (Анна);
тел. для авіамоделістів: 050 334 45 04 (Оксана)
е-mail: museum.diaspora@gmail.com;

Довідка про музей: Музей української діаспори є філією Музею історії міста Києва. Музей висвітлює історію та знайомить із творчою спадщиною видатних особистостей українського походження. У семи експозиційних залах демонструються рідкісні фотографії, документи, твори й особисті речі українських митців, що жили й працювали в США, Канаді, Франції, Австралії та інших країнах світу.

Довідка про Ігоря Сікорського: Ігор Іванович Сікорський (1889-1972) народився 25 травня в Києві в родині лікаря-психіатра, професора Київського університету Св. Володимира. Ще під час навчання в Першій київській гімназії, геніальний киянин сконструював свою першу модель  гелікоптера з гумовим моторчиком. З 1907 по 1911 рік Ігор вчиться в Київському політехнічному інституті, організовує студентську авіаційну спільноту на базі КПІ, а також вступає до Київського товариства повітроплавання. В рідному Києві Сікорський створює свої перші моделі гелікоптерів та аероплани, зокрема, знаменитий БІС-2, який піднявся у київське небо. З Києвом пов’язаний й знаменитий «Ілля Муромець - чотиримоторний біплан, збудований на «Російсько-балтійському заводі», який поставив низку рекордів та здійснив історичний переліт із Санкт-Петербурга до Києва в червні 1914 році.
Основні досягнення Сікорського-авіаконструктора були здійснені в США, куди він емігрував у 1919 році. Тут, у 1923 році Ігор Сікорський заснував власну компанію «Sikorsky Aeroengineering Corporation». Серед кращих розробок Ігоря Сікорського в США: S-38 – пасажирський літаючий човен, який забезпечив розвиток транспортної мережі американського континенту, його перший американський гелікоптер VS-300 (S-46), що дав початок подальшим розробкам гвинтокрилів. Саме на гелікоптерах Сікорського було здійснено перші перельоти через Атлантику (1967) та Тихий океан (1970). На гвинтокрилах Сікорського і зараз літають президенти різних країн світу, його машини задіяні в якості повітряних шпиталів, вони гасять лісові пожежі та стоять на озброєнні різних країн світу.

Отредактировано BeatClub35 (Четверг, 21 апреля, 2016г. 15:57:48)